Výsledky Miss kočka 2015

Miss Kočka 2015: Belinda + 10 umístěných kočiček!

Absolutni vitez Belinda2 Rovná stovka koček byla v sobotu 7. listopadu k vidění na už 9. ročníku unikátní soutěže kočičí krásy. O tituly, poháry a hodnotné ceny od partnerů akce se utkaly krasavice bez ohledu na původ (tedy především domácí micky). Miss kočka je akce důsledně charitativní, veškerý výtěžek jde přímo na pomoc útulkům opuštěných koček. Mnozí majitelé zúčastněných kočiček se zájmem využili možnost nechat si (za drobný dárek do útulkové kasičky) odborně posoudit svoji kočku od mezinárodní posuzovatelky Leny Venclíkové, které letos pomáhala i další chovatelka a posuzovatelka-žák Adéla Justová.

Souběžně se soutěží krásy probíhala i Umísťovací výstava koček z útulků z celé ČR, kde si zájemci mohli vybrat nového kočičího kamaráda – nový domov našlo přímo na akci nakonec 10 kočiček a několik dalších bylo závazně zamluveno. U vstupu se vybíralo krmení, o které se hned na místě podělily přítomné útulky.V předsálí měly útulky svoje charitativní obchůdky a u stánků partnerů akce jste si mohli koupit chovatelské potřeby – krmení BRIT, steliva CAT´S BEST, jogurty pro kočky v obchůdku MUFFY.CZ, jednorázové záchodky CATTOI, krásná trička  s kočkami od p. Volfíkové, nádherné dřevěné věcičky od firmy Dřeváci… Firma Energy Vet provozovala na místě zdarma poradnu pro majitele kočiček o zdraví, kondici atd. Letošní ročník se konal i díky podpoře MČ Praha 11.

Akce se opravdu moc povedla, panovala báječná nálada a všichni si to moc užili. A teď už k vítězům. Všichni dostali nádherné poháry hodnotné dárky od partnerů akce – zde je kompletní přehled.

Na akci dorazilo téměř 900 lidí, kteří rozhodovali o Absolutním vítězi. Nejvíce hlasů od návštěvníků získala nádherná roční kočička Belina, která se tak stala Miss kočkou 2015.

TITULY OD VIP POROTY

Další ceny už vybírala VIP Porota, která kočičky hodnotila veřejně přímo na pódiu ve složení ryze dámském: prezidentka Nadace na ochranu zvířat Marcela Lund, chovatelka a špičková mezinárodní posuzovatelka koček Lena Venclíková, chovatelka a posuzovatel-žák Adéla Justová, předsedkyně Nadačního fondu KlaPeto na pomoc handicapovaným dětem Kateřina Klasnová a modelka Dominika Mesarošová.

Kocka roku_Helena Trojská_utulek Podbrdsko2

 

KOČKOU ROKU zvolily porotkyně Helenu Trojskou z útulku Podbrdsko. Hezkou shodou událostí se stalo, že zrovna když byla na pódiu vyhlášena za vítězku, tak útulek na ni sepisoval adopční smlouvu – takže kočička v jednu chvíli získala krásnou cenu a nový domov, což je pro ni určitě cena nejvyšší!

 

Kocour roku_FlíčekKOCOUR ROKU – půlroční Flíček.

 

 

 

 

 

NEJ Oči PulcheriaCenu NEJ Oči vyhrála kočička Pulcheria s očima přímo neuvěřitelnýma…

Kdekdo se ptá, jak přišla ke svému jménu – vysvětluje panička Olga: „Jmenuje se podle postavy Pulcherie Ivanovny z Gogolovy povídky Старосветские помещики (Starosvětští statkáři) z knihy Myrhorod.Ona se prostě nemohla jmenovat jinak :)“

 

¨NEJ Pohodář je podle poroty Štěpánka z útulku Kočičí pohlazení

 

 

 

 

 

NEJ Srst_Amálka_utulek Kocky bez hranic1NEJ Srst: Amálka z útulku Kočky bez hranic

 

 

 

 

spec cena odborne poroty_ŠmudlinkaSpeciální cenu odborné poroty získala Šmudlinka (vypadá jako siamka starého typu)

 

 

 

 

VIP cena od poroty_hendikapovaný HonzíkVIP Cenu od poroty získal půlroční Honzík, kterému na zadních nožičkách chybí všechny prsty… Jeho panička (na vozíku) říká, že jsou taková invalidní dvojka.

 

 

 

CENY OD PARTNERŮ AKCE

 cena Brit_TiniCena BRIT: Kocourek Tini, kterého si panička vzala už dříve z útulku 9 životů – tomu pak putovala výhra v podobě krmení Brit.

 

 

 

 

LeoCena CAT´S BEST: Kocour Leo. Toho panička, povoláním letuška, našla jako malé kotě na krétské pláži a od té dobu spolu cestují po světě…

 

 

 

 

cena casopisu HAF MNAU slepa kocka Bambi2Časopis HAF & MŇAU věnoval speciální cenu kočičce Bambi, která je úplně slepá. Byla zachráněná ze Slovenska (Azylem XY, poté našla nový domov v Praze) a doslova nás chytila za srdce už v momentu, kdy její panička poslala přihlášku…

 

 

 

Všichni vítězové i s VIP Porotou a organizátorkou Katkou Kašparovou:

vsichni