2009

 

MISS KOČKA 2009: KUBA

 kocourek 6 měsíců, nekastrovaný, z Plzně

plemeno: kočka sibiřská Nová maškaráda

srst: polodlouhosrstý bicolor

Absolutni vitez 2009_Kuba_s korunkou a poharem

 

Už popáté návštěvníci netradiční soutěže krásy koček a kocourů zvolili tu NEJ kočku – v tomto případě kocoura roku 2009. Největší počet hlasů návštěvníků Miss kočky 2009 získal drobný kocouří dorostenec Kuba z Plzně.

O tituly soupeřilo 37 koček a kocourů, na Umísťovací výstavu koček z útulků dorazil skoro stejný počet adeptů na nový domov. Podle vydaných hlasovacích lístků přišlo asi 900 návštěvníků. Ti pak výraznou většinou zvolili právě Kubu jako toho NEJ ze všech zúčastněných koček.

 VIP Porota

Klasicky po poledni zasedla v sále kompletní VIP porota z řad známých kočkomilů, a tentokrát byla skutečně exkluzivní: Eva Pilarová, Uršula Kluková,  Zdeněk Srstka a nejnovější Česká Miss Iveta Lutovská (titul získala přesně týden před Miss kočkou).

Všechny tituly udělené VIP Porotou zde: Miss 2009_tituly od poroty

Česká Miss Iveta přišla v tričku s obrovským obrázkem kočky, a nenechala tak nikoho na pochybách, že k mňoukajícím krasavicím má opravdu vřelý vztah. Byla okouzlující, velice milá a příjemná, stejně jako její partner, který skromně zůstával v povzdálí, ale do hovoru s okolím se dával rád a všem přikyvoval, jak se oba těší už domů do Třeboně, kam měli namířeno hned po účasti na Miss kočce. „Odpočívat budeme ale jen v neděli, v pondělí už zas musíme být zpátky v Praz,“ usmíval se.

Zpěvačka Eva Pilarová, která je ve VIP porotě v každém ročníku Miss kočky od samého počátku, nastražila překvapení na hlavní organizátorku akce Kateřinu Kašparovou: během programu ji vytáhla doprostřed pódia a předala „missí“ korunku, kterou jí na hlavu nasadila Miss Iveta. Eva korunovaci zdůvodnila tím, že to má Katka k těm 5 letům Miss kočky. Katka byla velmi dojatá.

Soutěžící kočky následně zdárně absolvovaly defilé na stole před porotou, některé více, jiné méně suverénně. Ani letos to neměli porotci jednoduché, protože soupeřily opravdoví krasavci a krasavice. O rozdělení titulů porota hlasitě diskutovala skoro 2 hodiny. Vyhrát opravdu může vždy jen jeden…