I. Miss Kočka 2003 – zpráva o akci

V neděli 19. října 2003 proběhla v KC Zahrada na Pražském Chodově úplně první celostátní výstava koček bez ohledu na jejich původ. Vystaveno nakonec bylo 60 koček z celé republiky, které si přišlo prohlédnout přes tisíc lidí(!). V anketě návštěvníků (odevzdáno 871 platných hlasů) nakonec zvítězil dvouletý kocour Goráč z Prahy 4 (dlouhosrstý mourovatý obr s bílými znaky, vzhledem připomínající norskou lesní kočku).

Vítěz 2003 - kocour Goráč

Miss Sympatie: Návštěvníci své hlasy rozdělili tak rovnoměrně, že oproti původnímu předpokladu byly oceněny ještě další dvě vystavené kočky: vicemiss se stala Portia de Canall (Porce z kanálu) z Prahy 6 (skutečně zdařilá zrzavá „porce“ kočky) a jako třetí skončil pískovo-mourovaný kocour Kryštof z Prahy 4.

Vítězové „oficiálních“ titulů dostali ceny = krmení od firmy VAFO, od našeho spolku a nádherné poháry od Českého svazu chovatelů koček.

Nadmíru příjemným až dojemným překvapením pro náš spolek pak bylo, že většina z nich se rozhodla svých cen v podobě krmení vzdát ve prospěch našeho útulku! Jedna výherkyně mi konzervy přinesla zpátky se slovy „Vy těch koček máte přece jen víc, než já…“

16. Umisťovací výstava koček z útulku

Nového páníčka vyhlíželo asi 50 opuštěných koček z Kočičího Azylu PSOZ (Radlická 108, Praha 5). Úspěšně 24 + 3 kočičky z útulku paní Šeberové (Praha 8), která nám laskavě půjčila výstavní klece. Celkem tedy přímo na naší akci našlo nový domov 27 koček!

Ještě pár potěšujících výsledků:

  • vybralo se 20 tis. Kč
  • návštěvníci přinesli hromady kočičích konzerv a sušenek – naplnili jsme s nimi až po střechu 4 velká auta
  • náš spolek byl obdarován velkými dřevěnými prolézadly, hromadou krmení od sponzorů a i ostatních účastníků výstavy

Text: Blanka K.