VI. Miss Kočka 2011: kocour Darki

Velká reportáž s krásnými fotkami zde na Deníku

V sobotu 19. března 2011 proběhl v Praze (v KC Zahrada, Praha 11-Chodov) již 6. ročník MISS KOČKA 2011, soutěže krásy domácích koček bez ohledu na jejich původ. Soupeřit o titul krále/královny krásy mohly především takzvané bezpapírové kočky, pro které jinak žádné soutěže neexistují.

Absolutním vítězem se stal kocour Darki (2,5 roku, z České Třebové), druhé místo (Vicemiss) obsadil kocour Florian (3 roky, z Braškova) – oba zvítězili v tajném hlasování návštěvníků akce (pomocí hlas. lístků).
Absolutní vítěz Darki
Zajímavou  souhrou náhod je, že absolutní vítěz Darki měl klec číslo 13 – tedy STEJNÉ číslo, jako o pár hodin později zvolená Česka Miss World (Denisa Domanská – mimochodem, kočičí vítěz Darki má také jméno na D :o)). Další tituly vybrala VIP porota, složená tradičně ze známých kočkomilů: zpěvačka Eva Pilarová, televizní moderátorka Eva Jurinová, bavič Petr Novotný, prezidentka Nadace na ochranu zvířat Marcela Lund, kaskadér Zdeněk Srstka a imitátor Václav Faltus; zástupci z řad partnerů: dr. Sylva Havelková za Hill´s a Barbora Vaníčková za Deník. Zvolili např. Kocoura roku: Metrix May Blobs (6-letý zrzek z Prahy 9) a Kočku roku: Micina (stříbrná 5-letá kočka z Držkova). Miss kočka je důsledně charitativní akcí – výtěžek z celé akce jde ve prospěch útulků opuštěných koček. Souběžně proto proběhla i Umisťovací výstava koček. Své svěřence zde prezentovalo šest útulků z celé ČR, které nabídly celkem 25 koček k umístění.
kocour-roku
Kocour roku Metrix
Přímo na místě se sice povedlo najít domov pouze pro jednu, ale několik dalších je ji již zamluveno a jejich zájemci si pro ně přijdou do útulků v příštích dnech. Návštěvníci mohli přispívat do sbírkových kasiček – ty budou na úřadě Prahy 11 rozpečetěny v pondělí – poté bude zveřejněn celý výtěžek akce. Přímo u vstupu se vybíraly konzervy, které se hned po akci rozdělily mezi přítomné útulky. Povedlo se tak vybrat několik set kusů konzerv a balení granulí, každý útulek si tak domů odvezl pěknou hromadu krmení na přilepšenou svým svěřencům. Článek o akci vyšel v médiích např. zde