X. Miss kočka 2022: Sněhurka

V neděli 8. května proběhl v KC Zahrada na Pražském Chodově jubilejní 10. ročník unikátní výstavy koček bez ohledu na jejich původ. Vystaveno nakonec bylo 58 koček z celé republiky, které si přišlo prohlédnout téměř tisíc lidí.

V anketě návštěvníků (odevzdáno 678 platných hlasů) nakonec zvítězila tříletá Sněhurka – hendikepovaná kočička ze spolku Hope (trpí na neurologické potíže, mj. má problémy se zadními nožičkami).

VYHRÁT BY MĚLI VŠICHNI

V každé kleci byla k vidění skutečně ta nejnej kočka… Proto jsme se snažili nachystat co nejvíce cen, abychom potěšili více účastníků.

Především úplně všichni účastníci, včetně útulků, dostali při ranní přejímce tašky s dárky od Generálního partnera – italské firmy FARMINA (krmení N&D) a pytel voňavého steliva Mikeš od české firmy Keramost.

Během akce neúnavně zájemcům posuzovaly jejich kočičky Lena Venclíková a Adéla Justová, profesionální posuzovatelky a zkušené chovatelky (a mj, též pořadatelky Světové výstavy koček v Praze v r. 2014).

Ve 13 hodin zasedla na pódium VIP Porota. Role předsedkyně se zodpovědně zhostila herečka a moderátorka Iva Hüttnerová. Vedle ní dále zasedly, krom zmíněné Leny a Adély, Klára Nevečeřalová, kočičí trenérka a psycholožka (známá mj. z pořadu ČT Kočka není pes), Klára Long Slámová, právnička, která se už přes 20 let angažuje v pomoci týraným zvířatům a Hynek Hanza, senátor a primátor Teplic a rovněž milovník psů a koček.

Porota to neměla ani trochu snadné! Některé kočky se snažily zaujmout nadměrným tulením, jiné naopak vyhrožovaly prskáním… Když exhibice účastnic na pódiu skončila, neměl z porotců jasno vůbec nikdo, koho zvolí…

Nakonec se (nutno říci po tuhé diskusi) shodla na těchto titulech:

 

Nej Pohodář: tříletý kocour Merlin; jeho panička Denisa o něm do přihlášky mj. napsala: „Je to největší kočka z ulice a jeho polohy při spánku mu můžeme jen závidět. Spotřeba konzerv je také NEJ!“

Merlin

Nej Sympaťák: téměř dvouletý kocour Loki, který už na akci samotnou přijel stylově – jako kosmonaut 😊 „Největší ďábel, největší mazel, umí být i nejvíc roztomilej,“ napsal o něm jeho majitel Tomáš.

Loki „kosmonaut“

Nej Srst: 4,5letý kocourek Mazlík. „Největší mazel a největší úžasňák a nejúžasnější popelničák,“ tak ho vidí paní Veronika.

Mazlík s porotou

Nej Oči: 7měsíční Hermiona. „Je to kouzelné stvoření, takový živý plyšáček s úžasnýma nebeskýma očima,“ tak vidí svou kočičku paní Katka.

Hermiona

Nej Útulkáček: kocourek Silník z útulku Podbrdsko (kam přišel po silnici, tak získal své jméno)

Silník s porotou

Cena HAF & MŇAU: 11měsíční kocourek Tommy. „Velmi hravý, chytrý, jemný a inteligentní. Je mé vysněné zlatíčko,“ svěřila se nám paní Lucie.

Tommy

Tuto cenu jsme Tommymu udělili především proto, že v hlasování návštěvníků skončil těsně (opravdu jen o pár hlasů) druhý.

Pro příště proto zvažujeme, že budeme udělovat první 3 místa v hlasování lidí…

 

Zvláštní ceny: porota měla za úkol udělit 2 Zvláštní ceny pro kočičky, které se jí také moc líbily.

Dostali je:

 • kočička Liduška, 2,5 roku, z Prahy. Co o ní říká paní Jana: „Liduška je mnou nalezené koťátko, které se asi nikomu nehodilo. Ovšem ten dotyčný nevěděl, jaký poklad vyhazuje. Je to ta nejlepší a nejvěrnější kočička, co znám.“
Liduška
 • kocour Matýsek, 5 let, Praha. Co o něm říká paní Eva: „Je moc přátelský i k cizím lidem, je jako dítě.“ Matýsek se po akci celou dobu procházel na kšírkách a okouzlil i velké množství návštěvníků.

KOČKA A KOCOUR ROKU

Kočka roku 2022: Nasja

Asi dvouletá kočička přijela z Ukrajiny a nyní přebývá v útulku Tlapky Mochov. Porotu si doslova omotal kolem

Nasja

packy – každému se osobně věnovala a sedla si všem členům postupně na klín. Tím byla zcela bezkonkureční!

„Je úžasná, milá a vděčná,“ popsala ji Edita, vedoucí útulku.

           

 

 

Kocour roku 2022: Samuel

            Dvouletý kocour žije v Praze. „Milý, přítulný, hravý, krásný, roztomilý, dokonalý společník a člen naší rodiny. Zachránili jsme mu život a on je nám vděčný,“ tak nám ho popsala paní Martina.

Samuel

Další fotky najdete zde:

Všechny vítěze tady

Momentky z akce zde

VIP Porota zde

Vítězové dostali hodnotné ceny od sponzorů:

poháry od portálu HAF & MŇAU

krmení N&D a dárečky od firmy Farmina

dárkové tašky od EnergyVet

poukázky od Exkluzivního partnera EquiZoo

poukaz od hotelu Cat Inn (absolutní vítězka)

AKCE TAKÉ POMOHLA!

Součástí akce byla i Umisťovací výstava koček z útulků. Krom hledání domova nabídly útulky spoustu úžasných nezbytností ve svých charitativních stáncích, jejichž nákupem jim lidé přispěli na činnost.

Účastnily se tyto útulky a spolky_

 • Kočičí a psí azyl (pořádající spolek)
 • Animal SOS
 • Feliti kastruje
 • Hope
 • Hoštecké kočky
 • Podbrdsko
 • Pozor kočka
 • Tlapky Mochov
 • Tylda azyl

Přímo na místě bohužel nenašla domov žádná kočička, tak snad příště…

U vstupu se podařilo vybrat celkem 5 tisíc Kč a obrovskou hromadu konzerv, které zpestří jídelníček obyvatelům útulků.

DĚKUJEME VŠEM!!!

Kateřina Kašparová
organizátorka Miss kočka 2022
akce@misskocka.cz